خیابان فروشگاه خبرنگار دریافت آمریکا

خیابان: فروشگاه خبرنگار دریافت آمریکا فروشگاه بمباران ایران تگزاس آمریکا

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مسکن گران تر نمی شود/ زیاد کردن سقف وام مسکن منتفی است ، معاون آخوندی

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: زیاد کردن قیمت مسکن در ماه های گذشته به علت تلاطم و نوسانات بازارهای موازی مسکن بود و با ثبات در این بازارها دیگر شاهد زیاد

مسکن گران تر نمی شود/ زیاد کردن سقف وام مسکن منتفی است ، معاون آخوندی

معاون آخوندی: مسکن گران تر نمی شود/ زیاد کردن سقف وام مسکن منتفی است

عبارات مهم : بازار

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: زیاد کردن قیمت مسکن در ماه های گذشته به علت تلاطم و نوسانات بازارهای موازی مسکن بود و با ثبات در این بازارها دیگر شاهد زیاد کردن قیمت مسکن نخواهیم بود.

حامد مظاهریان در گفت وگو با مهر، با رد ادعای بعضی کارشناسان که زیاد کردن قیمت مسکن در ماه های اخیر را به علت سیاست های شهرسازی آخوندی مبنی بر ممنوعیت فروش تراکم عنوان کرده اند اظهار داشت: ارتباط چندانی میان این دو عنوان در پایتخت کشور عزیزمان ایران وجود ندارد؛ در تمام سال های گذشته فروش تراکم آزاد بود و تنها در یک سال گذشته تراکم فروشی کم کردن یافت که آن هم به علت کمبود تقاضای پروانه بود بنابراین با مقایسه حجم تقاضای پروانه ساختمانی در یک سال با تعداد واحدهای مسکونی موجود و همچنین تعداد واحدهای معامله شده است در هر سال می بینیم که کم کردن ساخت و سازها اثرگذاری قابل توجهی بر قیمت مسکن ندارد.

مسکن گران تر نمی شود/ زیاد کردن سقف وام مسکن منتفی است ، معاون آخوندی

وی در پاسخ به این پرسش که آیا آینده نگری وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اینکه زیاد کردن قیمت مسکن در سال ۹۷ معادل تورم عمومی خواهد بود، محقق نشد و آیا این وزارتخانه به عنوان سیاست گذار کلان بخش مسکن امکان آینده نگری وقوع این مناسبت را نداشت؟ گفت: ما همواره اعلام می کردیم در صورتی که بازارهای موازی مسکن دچار تلاطم نشود، زیاد کردن قیمت ها در بخش مسکن حول و حوش تورم عمومی خواهد بود هر لحظه وقوع این آینده نگری عوض کردن قیمت مسکن مبنی ثبات در بازارهای موازی مسکن مشروط بود و کارشناسان اقتصادی مسکن می گفتند در صورتی که سایر بازارها دارای ثبات باشد، زیاد کردن قیمت مسکن کمی بیش از تورم عمومی خواهد بود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: با به هم خوردن تعادل در بازارهای موازی مسکن (سهام، ارز و سکه) شرط ضمنی این آینده نگری هم به هم خورد. نوسانات بازار ارز در ماه نهایی سال گذشته و ابتدای امسال موجب شد که افرادی که صاحب پول نقد بودند، جهت آنکه بتوانند پول خود را به کالای باارزشی تبدیل کنند که تأثیر کمتری از نوسانات ارزی بپذیرد، به بازار مسکن وارد شدند که درنتیجه شوک سنگینی به این بازار داده شد.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: زیاد کردن قیمت مسکن در ماه های گذشته به علت تلاطم و نوسانات بازارهای موازی مسکن بود و با ثبات در این بازارها دیگر شاهد زیاد

وی راجع به زیاد کردن قیمت مسکن در ماه های آینده بیان داشت: به نظر نمی رسد زیاد کردن قیمتی که در ماه های گذشته رخ داد در ماه های پیش رو هم اتفاق بیفتد هرچند که این اتفاق بازهم در گرو این است که بازارهای موازی دچار نوسانات هیجانی نشوند چون هر گونه تلاطمی در بازارهای ارز و سکه و سهام، به بازار مسکن هم شوک جدیدی وارد می کند.

مظاهریان با بیان اینکه قیمت سود سپرده های بانکی بار دیگر در شهریور ماه امسال عوض کردن خواهد کرد افزود: باید دید قیمت تازه در شهریور امسال چه رقمی است و همچنین باید صبر کنیم ببینیم آیا تثبیت قیمت ارز در ماه های آتی اتفاق می افتد یا خیر؟ اگر این دو اتفاق تعیین کننده نوسان خاصی نداشته باشند، شاهد ثبات در قیمت مسکن خواهیم بود و آینده نگری رشد قیمت نداریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی راجع به تأثیر بازگشت مجدد تحریم ها بر بازار مسکن گفت: این اتفاق تأثیر مستقیم بر بازار مسکن ندارد آیا که این بخش از اقتصاد ما یک بازار بومی است و سرمایه گذاری در آن، تکنولوژی ساخت و ساز و تولید مصالح ساختمانی کاملا داخلی و ایرانی هست. ولی اگر تحریم ها سایر بازارها را دچار تلاطم کند، باز هم مسکن به عنوان یک کالای اقتصادی و باارزش که می تواند محل مناسبی جهت اوج نگه داشتن ارزش نقدینگی باشد، ممکن است دچار نوسان قیمتی شود و بازارها بر یکدیگر اثر بگذارند.

مسکن گران تر نمی شود/ زیاد کردن سقف وام مسکن منتفی است ، معاون آخوندی

وی راجع به زیاد کردن قیمت وام های مسکن گفت: فعلا بنای زیاد کردن سقف تسهیلات مسکن را نداریم و اتفاقاتی که در زمینه اصلاح تسهیلات بانکی در یکی دو ماه اخیر رخ داده مناسب است زیاد کردن سقف وام مسکن از دستور کار خارج شده است است.

واژه های کلیدی: بازار | شهرسازی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz