خیابان فروشگاه خبرنگار دریافت آمریکا

خیابان: فروشگاه خبرنگار دریافت آمریکا فروشگاه بمباران ایران تگزاس آمریکا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی برجام در تاریخ سیاسی منطقه و دنیا همواره زنده خواهد بود / رئیس‌جمهور

رئیس‌جمهور از همه ایرانیان از جمله ایرانیان مقیم خارج خواست جهت ساختن ایرانی آبادتر و افتخارآفرین‌تر در عرصه جهانی، دست در دست یکدیگر بدهند و بکوشند.

برجام در تاریخ سیاسی منطقه و دنیا همواره زنده خواهد بود / رئیس‌جمهور

رئیس جمهور: برجام در تاریخ سیاسی منطقه و دنیا همواره زنده خواهد بود

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور از همه ایرانیان از جمله ایرانیان مقیم خارج خواست جهت ساختن ایرانی آبادتر و افتخارآفرین تر در عرصه جهانی، دست در دست یکدیگر بدهند و بکوشند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی یکشنبه شب به وقت نیویورک در جمع صمیمی ایرانیان مقیم آمریکا گفت: ما جهت ساختن کشور عزیزمان ایران اسلامی به همه ایرانیان سراسر گیتی نیازمندیم و همه ایرانیان که دلداده کشور عزیزمان ایران و عاشق وطن خودشان هستند باید در آینده کشور عزیزمان ایران سهم داشته باشند. کشور عزیزمان ایران از آن همه ملت کشور عزیزمان ایران است و هیچکس در ایرانی بودن، نمی تواند بگوید من از دیگران ایرانی تر هستم.

برجام در تاریخ سیاسی منطقه و دنیا همواره زنده خواهد بود / رئیس‌جمهور

رئیس جمهور تاکید کرد: همانطور که ایرانیان مقیم خارج همپای ایرانیان داخل، جهت تعیین آینده آینده کشور در پای صندوق های رای انتخابات پر شور ۲۹ اردیبهشت حضور یافتند و افتخارآفرینی کردند، اکنون نیز باید در پای صندوق تعامل با دانشگاه ها، پارک های علمی و فناوری و بخش های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری حضور یابند.

وی اظهار داشت: ایرانیان مقیم خارج می توانند در تعامل فرهنگی، علمی و فناوری، جهت سربلندی کشور عزیزمان ایران تلاش کنند.

رئیس‌جمهور از همه ایرانیان از جمله ایرانیان مقیم خارج خواست جهت ساختن ایرانی آبادتر و افتخارآفرین‌تر در عرصه جهانی، دست در دست یکدیگر بدهند و بکوشند.

روحانی با بیان اینکه “آنچه ما از شما ایرانیان عزیز می خواهیم این است که سهم خودتان را جهت پیشرفت کشور عزیزمان ایران بیش از پیش زیاد کردن دهید”، گفت: ایرانیان مقیم خارج سفیران فرهنگی، علمی، اقتصادی و سیاسی ملت کشور عزیزمان ایران هستند و شما همانطور که در حمایت از برجام در آمریکا تلاش کردید، امروز هم می توانید جهت منافع کشور عزیزمان ایران و حقوق مردم کشور عزیزمان ایران تلاش کنید.

رئیس جمهور به حضور ۱۰۵ هیات خارجی از کشورهای متفاوت و شرکت های بین المللی در مراسم تحلیف اشاره کرد و آن را به معنای احترام جامعه جهانی به ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران دانست و گفت: امروز در شرایط بسیار بهتری در دولت دوازدهم هستیم. دولت تازه نفس ما با حمایت مردم گام های بانشاط تری در همه زمینه ها برخواهد داشت. ما امروز در زمینه روابط با دنیا و در زمینه اقتصادی شرایطی به مراتب بهتر از دیروز داریم.

روحانی به ارائه اعتبارات گسترده از سوی کشورهای اروپایی و چین و کره به کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و افزود: کشور عزیزمان ایران در مسیر پیشرفت و تعالی خواهد بود. جهت پیشرفت کشور، سهم ایرانیان خارج همواره سهم ارزشمندی بوده است و آمارها نشان می دهد که در یکسال گذشته بیش از ۵۰۰ نفر از تحصیل کردگان کشور عزیزمان ایران در ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به کشور عزیزمان ایران بازگشته اند که بخش عمده این رقم از آمریکا بوده است.

برجام در تاریخ سیاسی منطقه و دنیا همواره زنده خواهد بود / رئیس‌جمهور

رئیس جمهور به دستاوردهای کشور در حوزه سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: در سیاست خارجی با تلاشی که برادر بسیار عزیزم جناب آقای دکتر ظریف، مردها عراقچی و تخت روانچی و سایرین انجام دادند، موفق شدند در تاریخ سیاست خارجی کشور به دنیا نشان دهند که ایرانیان همانطور که در صحنه فرهنگ، علم و دفاع از کشورشان پیشتاز بودند در سیاست خارجی هم می توانند به خوبی با زبان امروز دنیا و با منطق قابل قبول از حقوق ملت خود دفاع کنند.

روحانی با تاکید بر اینکه “برجام در تاریخ سیاسی منطقه ما و دنیا همواره زنده خواهد بود چه دولت فعلی آمریکا خوشحال باشد و یا دلواپس باشد”، اظهار داشت: برجام یک توافق چند جانبه با حمایت قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل است و جهت صلح امنیت جهانی به عنوان یادگاری است که به جهانیان اعلام کرد که مسایل پیچیده بین المللی پای میز مذاکره قابل حل و فصل است.

رئیس‌جمهور از همه ایرانیان از جمله ایرانیان مقیم خارج خواست جهت ساختن ایرانی آبادتر و افتخارآفرین‌تر در عرصه جهانی، دست در دست یکدیگر بدهند و بکوشند.

رئیس جمهور گفت: ملت کشور عزیزمان ایران در چارچوب برجام ثابت کرد دروغ نگفته و نخواهد گفت و همواره بر عهد خود پایبند هست. خارج شدن از برجام به معنای زیرپا گذاشتن تعهد روشن سیاسی یک دولت است و جهت کسی افتخار نیست. ایرانیان در طول تاریخ و براساس آموزه های دین و فرهنگشان همواره بر عهد خود استوار بوده اند و تا زمانی که طرف برابر به عهدش پایبند باشد هیچگاه ناقض تعهد نخواهند بود ولی اگر طرف برابر بخواهد در برابر حقوق ملت باشد، حتما ملت کشور عزیزمان ایران هم پاسخ مقتضی خواهد داد.

روحانی با بیان اینکه «ایران تنها نقشه جغرافیایی سرزمین ما نیست و هر جا که ایرانیان جمع می شوند آنجا کشور عزیزمان ایران ما است»، خطاب به ایرانیان مقیم آمریکا گفت: شما در حمایت از برجام در آمریکا تلاش کردید و امروز هم می توانید جهت منافع کشور عزیزمان ایران و حقوق مردم کشور عزیزمان ایران تلاش کنید. لابی مهم ملت کشور عزیزمان ایران در آمریکا، شما ایرانیان فرهیخته و سربلند هستید.

برجام در تاریخ سیاسی منطقه و دنیا همواره زنده خواهد بود / رئیس‌جمهور

پیش از سخنان مدیر جمهور، دکتر نفیسی و زن دکتر ارفع نیا از ایرانیان مقیم و همچنین دکتر خوشرو نماینده دائم کشور عزیزمان ایران نزد شرکت ملل متحد سخنانی کوتاه ایراد کردند.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | آمریکا | ایرانی | ایرانیان | رئیس جمهور | رئیس جمهور | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz