خیابان فروشگاه خبرنگار دریافت آمریکا

خیابان: فروشگاه خبرنگار دریافت آمریکا فروشگاه بمباران ایران تگزاس آمریکا

گت بلاگز اخبار پزشکی بعد از خوردن ترشی مسواک نزنید

متخصص دندانپزشکی ترمیم و قشنگی گفت: بعد از خوردن ترشیجات، مینای دندان نرم می‌شود و در صورت استفاده از مسواک و خمیر دندان به سادگی ساییده شده است و آسیب می‌بیند.

بعد از خوردن ترشی مسواک نزنید

بعد از خوردن ترشی مسواک نزنید

عبارات مهم : دندان

متخصص دندانپزشکی ترمیم و قشنگی گفت: بعد از خوردن ترشیجات، مینای دندان نرم می شود و در صورت استفاده از مسواک و خمیر دندان به سادگی ساییده شده است و آسیب می بیند.

فرزانه شیرانی در گفت و گو با ایسنا در مورد اهمیت حفظ مینای دندان اظهار کرد: مینای دندان به عنوان سخت ترین بافت بدن و لایه ای غنی از مواد معدنی استقامت زیادی در برابر مواد اسیدی و نیروی های وارده به دندان دارد و از عاج زیرین محافظت می کند. بنابراین حفاظت از آن در سلامت دندان ها موثر است.

بعد از خوردن ترشی مسواک نزنید

وی ادامه داد: مصرف زیاد و مداوم مواد ترش و اسیدی همچون لواشک صنعتی و ترشک ها، مینای دندان را به شدت در برابر انحلال قرار می دهد و ضخامت آن را کم می کند، بنابرین این آگاهی باید در جامعه ایجاد و از مصرف بیش از حد ترشیجات پرهیز شود.

متخصص دندانپزشکی ترمیم و قشنگی افزود: در صورت مصرف ترشی نباید بلافاصله بعد از آن مسواک زد، لیکن در این حین مینای دندان نرم شده است و مسواک و خمیر دندان نیز که حاوی مواد ساینده هستند باعث سایش زیاد آن می شود. باید دهان را با آب شرب شسته و از آدامس های بدون قند استفاده کردو در واقع جویدن این نوع آدامس باعث ترشح زیاد بزاق و برگشت مواد معدنی به مینای دندان می شود.

متخصص دندانپزشکی ترمیم و قشنگی گفت: بعد از خوردن ترشیجات، مینای دندان نرم می‌شود و در صورت استفاده از مسواک و خمیر دندان به سادگی ساییده شده است و آسیب می‌بیند.

شیرانی ادامه داد: مواد غذایی و قندی باقی مانده روی دندان مورد مصرف میکروب ها قرار گرفته و اسید تولید می کنند و به مرور وقت و در صورت رعایت نکردن بهداشت صحیح دهانی، اسید تولیدی باعث تخریب مینای دندان و در نهایت پوسیدگی دندان می شود.

وی افزود: پرسشها گوارشی و برگشت اسید معده در دهان به شدت مینای دندان را در معرض انحلال و تخریب قرار می دهد. ترمیم دندان در صورت وجود پرسشها گوارشی فایده ای ندارد و تخریب مینای دندان ادامه می یابد. به همین خاطر این افراد باید پیش از پیگیری به مینای دندان، مسئله گوارشی خود را حل کنند.

متخصص دندانپزشکی ترمیم و قشنگی تصریح کرد: با انحلال کامل مینای دندان لایه نازکی روی عاج قرار می گیرد و با ادامه این روند عاج دندان به محیط دهان باز می شود. در این حالت مینای دندان دیگر در برابر عوامل مخرب مقاوم نیست و سایش و حساسیت شدید دندانی ایجاد می شود، بنابراین استقامت و طول عمر دندان ها به شدت کم کردن می یابد، در این مدت دردی حس نمی شود و با ایجاد حفره و شکستگی در دندان و گسترش آن باعث سوراخ شدن و در نهایت از بین رفتن دندان می شود.

بعد از خوردن ترشی مسواک نزنید

شیرانی ادامه داد: در صورت نمود حفره های میکروسوپی روی مینای دندان می توان با استفاده از مسواک میکروب ها از بین بردن کرد و با رسوب خمیر دندان حاوی فلوراید و مواد معدنی بزاق دهان حفره های میکروسکوپی ترمیم می شود.

وی با بیان اینکه ترک های مینایی بسیار مرسوم است ادامه داد: علت ترک های مینایی در دندان مصرف همزمان مواد خیلی گرم و خیلی سرد یا اصابت ضربه ای هست، البته خطر حادی وجود ندارند و در صورت زیاد کردن ترک ها روی دندان و ایجاد حساسیت و درد و اختلال در جویدن باید به دندان دکتر مراجعه و کارها مورد نیاز جهت ترمیم انجام شود.

متخصص دندانپزشکی ترمیم و قشنگی گفت: بعد از خوردن ترشیجات، مینای دندان نرم می‌شود و در صورت استفاده از مسواک و خمیر دندان به سادگی ساییده شده است و آسیب می‌بیند.

متخصص دندانپزشکی ترمیم و قشنگی افزود: قندهای مصنوعی 5 کربنی مورد استفاده میکروب ها قرار نمی گیرد حتی در کم کردن میکروب های دهان موثر است ولی میکروب ها قند های ۶ کربنه موجود در قندهای طبیعی مثل خرما و میوه ها و قند های غیر طبیعی موجود در شیرینی ها را تجزیه می کنند، البته خوراکی های حاوی قندهای طبیعی دارای فیبر و مواد معدنی جهت بدن بافایده است.

شیرانی ادامه داد: مینای دندان بعد از تشکیل در دوران جنینی و موجود در فک نوزاد تازه متولد شده است دیگر قابل بازسازی نیست و بعد از نمود دندان در دهان کودکان، با استفاده بزاق مستحکم می شود باید کودک در رده سنی 6 تا 12 سال باید تحت نظر داندانپزشک باشد که در صورت لزوم کارها پیشگیرانه انجام شود.

بعد از خوردن ترشی مسواک نزنید

وی افزود: بزاق حاوی مواد معدنی به عنوان عامل مهم محافظت در کنار دندان ها است و مینای دندان افرادی که دارای خشکی دهان به علت عوارض مصرف بعضی داروها در معرض آسیب است و باید به بهداشت و زیاد کردن بزاق دهان توجه کنند.

متخصص دندانپزشکی ترمیم و قشنگی با بیان اینکه خدمات کلینیکی دندان جهت اکثر مردم گران است افزود: مهمترین و عالی ترین راه پیشگیری استفاده از مسواک و نخ دندان به موقع و صحیح و قبل از خواب شبانه جهت از بین بردن میکروب ها و اسیدهای مخرب هست.

وی افزود: استعداد پوسیدگی و اوضاع دندان در آینده مربوط ژنتیک فرد و شکل و ساختار دندان والدین و مواد معدنی رسوبی در ساختار اولیه است و تغذیه مناسب مادر در دوران بارداری و شیرخوارگی و در تشکیل و تقویت مینای دندان موثر است و افراد مستعد پوسیدگی مینای دندان باید با تدابیر بهداشتی در حفظ بهتر آن بکوشند.

واژه های کلیدی: دندان | مسواک | میکروب | استفاده | نخ دندان | خمیر دندان | دندانپزشکی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz